Benvolgudes famílies,

us convoquem a la presentació del Camí escolar que tindrà lloc el proper dilluns 3 de juny a les 17’15h a la sala d’actes de la nostra escola a càrrec de l’àrea de mobilitat i via pública de  l’Ajuntament de Girona. 

Us recordem que aquest projecte va néixer com a conseqüència de l’estudi del camí escolar segur de la nostra escola,  previst en el Pla de mobilitat urbana de Girona i redactat durant el 2017. Les actuacions que s’executaran tindran en compte part de les propostes incloses dins del pla. A més, l’Ajuntament de Girona acompanyarà el nostre centre educatiu en el desenvolupament d’una sèrie de bones pràctiques en matèria de mobilitat sostenible, moltes de les quals es troben incloses dins del projecte School Chance.

Creiem que és un tema molt important i considerem imprescindible la vostra assistència.

Us hi esperem!

Equip Directiu i Comissió d’Escola Verda